листівки з логотипом
В Луцьку! Дешево!
вантажних авто
до будь-яких автомобілів 0332 26-18-10

Скільки коштує розмитнення автомобіля

Додано 29 березня 2013

При ввезенні транспортного засобу на територію України його необхідно "розмитнити" в обов'язковому порядку. Так склалося, що ця процедура завжди викликала негативні емоції у людей, які хочуть привезти автомобіль з-за кордону, пише Infocar.ua.

По-перше - через захмарні ставки податків, по-друге - через неясність і непрозорість принципів їх нарахування. При цьому новий Податковий Кодекс-2011 тільки ускладнив ситуацію.

Отже, які доплати чекають бажаючих привезти авто з-за кордону?

Ввізне мито. Ставка мита на більшість ввезених ТЗ становить 10% від сумарної митної вартості автомобіля, за винятком дизельних автобусів для перевезення більше 10 чол. з обсягом більше 5 л (ставка 20%), ТЗ з електродвигуном (8%), а також - нових легкових автомобілів з об'ємом більше 3 л (з 2012 року - 6%). Ставки визначені "Митним тарифом України" (останні зміни 22.12.2011)

Акцизний податок. Налічується по різному для різних типів ТЗ. У більшості випадків залежить від віку авто, типу палива, обсягу або потужності двигуна.

ПДВ. 20% від суми митної вартості, ввізного мита та акцизного податку.

Також відповідно до Податкового Кодексу-2011 суттєво на вартість імпортного авто для кінцевого споживача тепер впливає збір при першій реєстрації транспортного засобу в ДАІ, який розраховується подібно до акцизу: виходячи з об'єму двигуна та віку ТЗ.

При цьому особливо лякаючою цифра стає у випадку, якщо вік авто перевищує 8 років: ставка збору зростає в 40 разів, що робить абсолютно невигідним ввезення таких транспортних засобів в нашу країну.
  

Що ви найбільше полюбляєте читати?
  • Новини
  • Нові тенденції моди та краси
  • Все про подорожі
  • Автоновини
  • Анекдоти та смішні історії
  • Аналітику
  • Скандальні історії та цікаві факти